Diagnostika vypadávania vlasov

Trichologia je špeciálny vedný odbor zaoberajúci sa problémami s vlasmi. Vznikol na základe prepojenia a využitia znalostí z oborov dermatológie, patologickej anatómie, biológie a kozmetiky. Termín pochádza zo starogréčtiny θρίξ, „vlas“ a -λογία -logia. 

Trichologické vyšetrenie / diagnostika vlasov a vlasovej pokožky je postup, pomocou ktorého zistíme pravú príčinu problémov s vlasmi a vlasovou pokožkou za použitia mikroskopickej trichokamery.

Kto je vhodný kandidát pre trichologické vyšetrenie?

Trichologické vyšetrenie by mal podstúpiť každý, kto trpí na akýkoľvek typ alopécie, lokálnym či difúznym vypadávaním vlasov, problémom s pokožkou hlavy či štruktúrou a kvalitou vlasov. Rovnako by mal trichologické vyšetrenie podstúpiť každý klient pred vlasovou transplantáciou. Pred samotným vyšetrením odporúčame 2-3 dni  pred neumývať si vlasy, 14 dní pred vlasy nefarbiť a v deň vyšetrenie nepoužívať žiadne stylingové prípravky vo forme laku, gélu, vosku a sprejov na zahustenie vlasov.

Ako prebieha trichologické vyšetrenie?

Trichologické vyšetrenie pozostáva z dvoch častí.

  1. V prvej časti dermatológ – trichológ odoberie od pacienta dôkladnú anamnézu o vzniku a priebehu pacientovho problému s vypadávaním vlasov. Po úvodnej konzultácii lekár klinicky vyšetrí pacientove vlasy, oboznámi sa s nálezom, prevedie skúšku ťahom tzv. trakčný test.
  2. V druhej časti nasleduje samotné vyšetrenie trichoskopom- digitálna trichoskopia, ktorá sa vykonáva pomocou špecialnej kamery, napojenej na počítač. Kamera sníma jednotlivé lokality na vlasovej pokožke z vopred predpísaných miest  a je schopná zachytiť vlasovú pokožku, vlasové folikuly a jednotlivé vlasy so zväčšením, ktoré nie je možné vidieť voľným okom.

Trichologické vyšetrenie zahŕňa

Samotné vyšetrenie trvá cca 60 minút (konzultácia + odborné vyšetrenie). Každý jeden náš klient na základe anamnézy a odborného vyšetrenie  dostane do 14 dní písomne spracované výsledky zahŕňajúce  rozbor trichogramu s návrhom liečby individuálnej pre každého jedného klienta. Súčasťou správy je aj odporúčanie na potrebné odborné dovyšetrenia. Kontrolné trichologické vyšetrenie odporúčame najskôr o pol roka po absolvovaní nami navrhnutej terapie. Prevádza sa znovu analýza vlasov a konzultuje sa priebeh liečby

Možnosti liečby