Vlasová mezoterapia Dermaheal HL

Vlasová mezoterapia je injekčné metóda, pri ktorej sa pomocou drobných mikrovpichov do mezodermu ( stredná vrstva kože)  aplikujú potrebné látky priamo k vlasovým folikulom.  

NESTORY Medical centre aplikujeme vlasovú mezoterapiu DermaHeal HL, vďaka ktorej  Vám prinavrátime bujnú  hrivu.

Zloženie mezoterapie

  • 4 biomimetické patentované peptidy – revitalizujú existujúce vlasy, blokujú DHT (dihydrotestosterón), podporujú tvorbu nových vlasov.
  • Komplex 13-tich vitamínov – priaznivé účinky na revitalizáciu pokožky a vlasových vačkov.
  • 24 aminokyselín – napomáha vytvárať vlasový vačok.
  • 5 minerálov – chráni pokožku pred nepriaznivými vplyvmi; napomáhajú vstrebať výživu.
  • 4 koenzýmy – revitalizujú vlasové korienky.
  • 4 nukleové kyseliny – blokujú účinky stresu a ďalších nepriaznivých vplyvov.
  • 2 redukčné činidlá – napomáhajú tvorbe kolagénu vo vlasoch, prečisťujú pokožku hlavy.

Pre koho je určená?

Vlasovú mezoterapiu odporúčame pacientom s problémom nadmerného vypadávania vlasov, lámavé a oslabené vlasy, sezóne vypadávanie vlasov, ako aj androgénna, poststresová alopécia, alopecia areata, po chemoterapii, pri poruchách rastu vlasov. Je vhodná aj pre ľudí, ktorí bojujú s vypadavaním obočia, mastnými vlasmi či lupinami a seborheou. Je to tiež návrh pre ľudí, ktorí chcú zlepšiť stav a štruktúru svojich vlasov.
Ošetrenie je vhodné pre mužov aj ženy všetkých vekových kategórii.

Priebeh zákroku

Pred zákrokom sa nemusíte špeciálne pripravovať, stačí si umyť vlasy. 

Výživný kokteil sa aplikuje pomocou drobných ihličiek do oblasti mezodermu pokožky hlavy. Anestézia zvyčajne nie je potrebná.  V  prípade nižšieho prahu bolesti si vieme poradiť lokálnym anestetikom vo forme spreja alebo chladivým vankúšikom.

Terapia trvá cca 10 – 30 minút,  počet vpichov závisí od stavu pokožky a vlasov pacienta.

Počet ošetrení je individuálny, stanovený na základe výsledkov z trichologického vyšetrenia.

Kontraindikácie

Aj vlasová mezoterapia má svoje obmedzenia:  tehotenstvo, autoimunitné ochorenia, onkologické ochorenia, herpes v oblasti kapilícia, aktívny zápal v mieste ošetrenia, alergia na zložky obsiahnuté v prípravku, kožné infekcie, zlé korigovaný diabetes a užívanie liekov na riedenie krvi.

Neodporúča sa pacientom so sklonom ku keloidnej jazve.

Nie každá kontraindikácia je však absolútna

Rekonvalescencia po aplikácií

Vo väčšine prípadov sa pacienti môžu vrátiť k bežným aktivitám do 24 hodín. Bolesť, ktorá môže byť po zákroku prítomná, sa dá zvládnuť voľnopredajnými liekmi proti bolesti. V niektorých prípadoch môže niekoľko hodín po zákroku nastať menší opuch čela. Je to normálne a do 48 hodín sa zmierni. Po aplikácii  vlasovej mezoterapie môže byť prechodne zvýšená citlivosť hlavy, ktorá sa do 3 dní spontánne vytratí. Umývanie vlasov je možné po 24 hod od aplikácie. Pacienti by sa mali po dobu 72 hod vyhýbať farbeniu vlasov.

Informácie o procedúre