Liečba jaziev

Či už po chirurgických zákrokoch alebo úrazoch v detstve, väčšina z nás si počas života nazbiera niekoľko jaziev. Tie sú zvyčajne malé a časom vyblednú, ale niektoré môžu byť estetickým problémom na viditeľných miestach. Aj keď je nemožné, aby jazva úplne zmizla, mnohé inovatívne postupy môžu zlepšiť ich vzhľad.

Jazvy vznikajú z traumy hlbšej vrstvy kože(dermis) a tá môže byť spôsobená množstvom príčin (akné, popáleniny, odreniny, strie, chirurgické zákroky). Existuje tiež viacero typov a tie vyžadujú rôzne spôsoby liečby.

Možno tu zaradiť produkty na ošetrenie jaziev, ktoré obsahujú zložky ako cibuľový extrakt, vitamín A, vitamín E, silikónové gély.

Jednou z možností sú injekcie kortikosteroidov: používajú sa pri liečbe keloidov, a kortikosteroid sa vstrekuje priamo do jazvy, čim znižuje veľkosť vyvýšenej jazvy. Väčšina ľudí potrebuje na dosiahnutie výsledkov viac ako jedno ošetrenie.

Chemický peeling je technika používaná na zlepšenie vzhľadu jaziev na tvári, krku alebo rukách, obzvlášť môže pomôcť s jazvičkami a pigmentáciami po akné. Na pokožku sa aplikuje chemický roztok, ktorý spôsobí jej exfoliáciu. Po chemickom peelingu akejkoľvek hĺbky bude vaša pokožka červená, napnutá, podráždená alebo opuchnutá. Je potrebné dodržiavať pokyny v starostlivosti o pokožku ošetrenú chemickým peelingom. Nová pokožka je tiež dočasne citlivejšia na slnko, preto sa tieto ošetrenia vykonávajú len počas jesene a zimy.

Informácie o procedúre