Zúženie tváre / V-Shape

Mladú tvár charakterizujú plné líca, zužujúce sa k dobre ohraničenej sánke a špicatej brade. Bohužiaľ, proces starnutia má tendenciu zvrátiť tento tvar písmena V. Objem sa stráca z líc a presúva sa do spodnej časti tváre, s pribúdajúcim vekom svaly prirodzene hrubnú, čo prispieva k širšiemu tvaru sánky.

Jedným zo spôsobov, ako zredukovať prejavy žuvacích svalov, obmedziť škrípanie zubami a dodať tvári prirodzene vyzerajúci tvar V, je použitie botulotoxínu. Botox sa zvyčajne považuje za ošetrenie proti vráskam, ale keď sa aplikuje tenkou ihličkou do žuvacieho svalu, účinne zoštíhli aj spodnú časť tváre, čím sa vytvorí hladší obrys až po bradu. Procedúra je relatívne bezbolestná a účinky trvajú u väčšiny pacientov až štyri mesiace.

Modelácia lícnych kostí, brady, sánky kyselinou hyalurónovou je doplnkom, ktorý rieši ochabnutosť kože, tvorbu tzv. syslích líc. Kyselina hyalurónová sa aplikuje vo forme priehľadného gélu tenkou ihlou do kože na vymodelovanie v oblasti tváre. Efekt je viditeľný hneď, finálny výsledok sa však dostaví po cca. 3 týždňoch. Po zákroku klient dodržuje dobrý pitný režim a odporúčania, ktoré obdrží. Po aplikácii klient nie je obmedzený vo svojich bežných ani pracovných činnostiach. Zákrok sa vykonáva celoročne.

Informácie o procedúre