Vlasová mezoterapia AllStem/Estéme

Prípravok ktorý pri tejto metóde aplikujeme, je produkt najvyššej kvality vyrábaný spoločnosťou Scimed Biotechnologies s.r.o.
v spolupráci so švajčiarskym výrobcom kozmetiky v súlade s európskymi štandardmi pre lekárske produkty injekčnej terapie.

Zloženie

  • allstem. extrackTM – komplex bioaktívnych látok z kmeňových buniek
  • Biomimetické peptidy – stimulujú produkciu keratínu, obnovujú hustotu a pevnosť vlasov, redukujú šediny
  • Rastové faktory (EGF, VEGF, TGFa) – obnova kožných buniek, produkcia kolagénu a elastínu, zlepšenie prekrvenia, podpora hojenia a regenerácia pokožky, stimulujú delenie kožných buniek
  • Vitamíny skupiny B, D-biotín, Niacinamid – zlepšujú stav vlasov a vlasovej pokožky, pôsobia proti padaniu vlasov podporujú tvorbu ceramidov

Pre koho je určená?

Vlasovú mezoterapiu odporúčame pacientom s problémom nadmerného vypadávania vlasov, lámavé a oslabené vlasy, sezóne vypadávanie vlasov, ako aj androgénna, poststresová alopécia, alopecia areata, po chemoterapii, pri poruchách rastu vlasov. Je vhodná aj pre ľudí, ktorí bojujú s vypadavaním obočia, mastnými vlasmi či lupinami a seborheou. Je to tiež návrh pre ľudí, ktorí chcú zlepšiť stav a štruktúru svojich vlasov.
Ošetrenie je vhodné pre mužov aj ženy všetkých vekových kategórii.

Kontraindikácie

Aj vlasová mezoterapia má svoje obmedzenia:  tehotenstvo, autoimunitné ochorenia, onkologické ochorenia, herpes v oblasti kapilícia, aktívny zápal v mieste ošetrenia, alergia na zložky obsiahnuté v prípravku, kožné infekcie, zlé korigovaný diabetes a užívanie liekov na riedenie krvi.

Neodporúča sa pacientom so sklonom ku keloidnej jazve.

Nie každá kontraindikácia je však absolútna

Priebeh zákroku

Pred zákrokom sa nemusíte špeciálne pripravovať, stačí si umyť vlasy. 

Výživný kokteil sa aplikuje pomocou drobných ihličiek do oblasti mezodermu pokožky hlavy. Anestézia zvyčajne nie je potrebná.  V  prípade nižšieho prahu bolesti si vieme poradiť lokálnym anestetikom vo forme spreja alebo chladivým vankúšikom.

Terapia trvá cca 10 – 30 minút,  počet vpichov závisí od stavu pokožky a vlasov pacienta.

Počet ošetrení je individuálny, stanovený na základe výsledkov z trichologického vyšetrenia.

Rekonvalescencia po aplikácií

Vo väčšine prípadov sa pacienti môžu vrátiť k bežným aktivitám do 24 hodín. Bolesť, ktorá môže byť po zákroku prítomná, sa dá zvládnuť voľnopredajnými liekmi proti bolesti. V niektorých prípadoch môže niekoľko hodín po zákroku nastať menší opuch čela. Je to normálne a do 48 hodín sa zmierni. Po aplikácii  vlasovej mezoterapie môže byť prechodne zvýšená citlivosť hlavy, ktorá sa do 3 dní spontánne vytratí. Umývanie vlasov je možné po 24 hod od aplikácie. Pacienti by sa mali po dobu 72 hod vyhýbať farbeniu vlasov.

Informácie o procedúre