Transplantácia brady

Brady mali počas storočí rôzne využitie. Kým v minulosti boli skôr praktickými pomocníkmi a mužov dokázali zahriať, v dnešnej dobe sú skôr symbolom mužnosti, postavenia v spoločnosti či dokonca módnym doplnkom.

Ako sa vysporiadať s riedkou bradou?

Jednou z vecí, z ktorých môže byť muž pestujúci bradu frustrovaný, je vyrovnávanie sa s holými alebo riedkymi miestami na svojej brade. Pravdou je, že keď príde na pestovanie brady, obrovskú rolu v tom zohrávajú gény a tie vo veľkej miere určia, ako bude brada vyzerať.

Transplantácia brady ( BT)  je ambulantný minimálne invazívny, nebolestivý,  chirurgický zákrok, prebiehajúci v lokálnej anestézii. Zákrok prebieha obdobne ako pri FUE metóde transplantácie vlasov.  Ako odberová plocha sa využíva oblasť záhlavia hlavy alebo ochlpenie zvyčajne hrudník. Keďže existuje veľké riziko, že imunitný systém odmietne ochlpenie od inej osoby, musíte rátať s tým, že  počas transplantácie brady  sa používajú chĺpky či vlasy len z  vlastného tela. Navyše vlasy z vášho vlastného tela budú najlepšie ladiť a budú vyzerať veľmi prirodzene. Jednou z výhod transplantácie brady je, že tvarovanie brady sa uskutoční vo fáze plánovania transplantácie brady. Spoločne  vyberieme  tvar brady vhodný pre Vašu  tvár.  Výsledky transplantácie vlasov na tvári sú trvalé. Akonáhle vlasy začnú rásť, môžete si svoju novú bradu upraviť, ako len chcete. Pomocou transplantácie vlasov alebo ochlpenia vieme vytvoriť bohatú hustú bradu, fúzy, koziu briadku alebo bokombrady, alebo jednoducho vyplniť miesta s nerovnomerným zarastaním či zakryť jazvu.

Ako sa vysporiadať s riedkou bradou?

V období rekonvalescencie je dôležité dodržiavať pokyny, ktoré obdrží každý klient po zákroku. V niektorých prípadoch v závislosti od typu pleti môže po operácii nastať opuch a cca 2-4 týždne pretrvávať začervenanie. Malé chrasty vytvorené z krvného koagula okolo každého novoimplantovaného štepu začnú opadávať približne päť dní po operácii. Vo všeobecnosti by ste sa mali vyhnúť dotyku, treniu alebo poškriabaniu tváre. Rovnako by ste sa mali vyhnúť akejkoľvek fyzickej aktivite po dobu 10 dní,  priamemu slnečnému žiareniu, plávaniu a používaniu víriviek, ako aj pobytu v saunách alebo parných kúpeľoch.

Aspoň na niekoľko dní by ste mali dodržiavať zákaz fajčenia, vyhýbať sa tabakovým výrobkom alebo konzumácii alkoholických nápojov. 

Holenie brady  je možné najskôr 14 dní po zákroku.

Asi dva až tri týždne po operácii vám začnú vypadávať novo transplantované vlasy. Netreba sa znepokojovať, pretože ide o prirodzenú súčasť celého procesu, ktorý je nevyhnutný pre trvalý rast transplantovaných vlasov.

Po štyroch mesiacoch od operácie začnú transplantované folikuly opäť rásť a zreteľne si všimnete rozdiel v množstve a hrúbke fúzov. Konečný obraz sa hodnotí najskôr po roku od transplantácie.