PRP mezoterapia

Plateled- rich Plasma

Akýkoľvek typ vypadávania vlasov môže byť zásahom do Vášho ega, čo často vedie k príznakom nízkeho sebavedomia, úzkostiam či depresii. V dnešnej dobe máme veľa nových vedeckým pokrokov v oblasti liečby alopécie alebo vypadávania vlasov ako takého.

Jedným z najúčinnejších postupov na liečbu vypadávania vlasov je PRP alebo plazma bohatá na krvné doštičky. Hoci sa používa už niekoľko desaťročí v oblasti ústnej chirurgie, neurochirurgie a športovej medicíny, len nedávno bol uznaný ako účinný liek aj na vypadávanie vlasov.

PRP terapia využíva pozoruhodné liečebné schopnosti tela a rýchlo sa stala jednou z najúčinnejších, vedecky overených terapií vypadávania vlasov.

PRP terapia ( plazma bohatá na krvné doštičky) je ambulantný zákrok určený okrem iného aj na  stimuláciu rastu „nových“ a „hustejších“ vlasov.

Plazma bohatá na krvné doštičky obsahuje viac ako 30 rastových faktorov, ktoré dokážu okrem omladenia pleti, stimulácie kolagénu, celkovej regenerácie aj  stimuláciu zárodočných buniek vlasových folikulov pri vypadávaní vlasov. Napríklad PDGF (Platelet Derived Growth Factor), VEGF (vaskulárny endoteliálny rastový faktor), EGF (epidermálny rastový faktor) sú len niektoré z rastových faktorov, ktoré poskytujú výživu bunkám v pokožke hlavy, podporujú nové prekrvenie vlasových folikulov, inhibujú potencionálny zápal epidermy a vytvárajú podmienky pre zdravé a produktívne vlasové folikuly. Výsledkom je omladená pokožka hlavy s bohatou hustou hrivou.

PRP HAIR procedúra

Vlasová mezoterapia vlastnou krvnou plazmou je jedna z najprogresívnejších metód v liečbe vypadávania vlasov, ktorá využíva tzv. PRP – plazmy bohaté na trombocyty. Ide v podstate o darovanie krvi, ale pre seba samého. Klientovi sa odoberie malé množstvo krvi, ktorá sa zmieša s patentovanou gélovou látkou a ihneď, pred jeho zrakom, sa v špeciálnom prístroji za vysokej frekvencie odstredí a oddelí plazma od krvi. Výslednú látku (PRP) použije lekár pri aplikácii mezoterapii– jeho pôvodnému darcovi. Zákrok ako taký je bezbolestný. Celý proces odberu a spracovania krvi prebieha priamo pred očami pacienta. Metóda je veľmi prírodná a prirodzená a nemá žiadne vedľajšie účinky! Jedná sa o najideálnejší materiál – vlastná rodná krv. K plazmaterapii neexistuje žiadna kontraindikácia, vhodnými adeptami môžu byť všetky ženy aj muži po 18. roku života a vekovo nie je nijako obmedzená.

Indikácie

Kontraindikácie

Jedná sa o telu vlastnú látku, preto po tomto ošetrení nemôže vzniknúť alergická reakcia. Keďže sa jedná o invazívne ošetrenie, pri ktorom sa narúša celistvosť kože, neodporúča sa ho podstupovať počas tehotenstva, dojčenia, užívania antibiotík a počas choroby a rovnako aj pri poruchách zrážanlivosti krvi.

Starostlivosť po procedúre

Vo väčšine prípadov sa pacienti môžu vrátiť k bežným aktivitám do 24 hodín. Bolesť, ktorá môže byť po zákroku prítomná, sa dá zvládnuť voľnopredajnými liekmi proti bolesti. V niektorých prípadoch môže niekoľko hodín po zákroku nastať menší opuch čela. Je to normálne a do 48 hodín sa zmierni. Po aplikácii krvnej plazmy môže byť prechodne zvýšená citlivosť hlavy, ktorá sa do 3 dní spontánne vytratí. Umývanie vlasov je možné v deň aplikácie nakoľko sa uvádza, že teplá voda stimuluje prietok krvi v ošetrovaných oblastiach. Pacienti by sa mali po dobu 72 hod vyhýbať farbeniu vlasov.

Koľko ošetrení budem potrebovať?

Počet aplikácii krvnej plazmy je pri liečbe alopécie či effluvia rôzny. V NESTORY medical centre stanovujeme na základe trichologického vyšetrenia individuálny liečebný plán.