Laserové odstránenie znamienok a výrastkov

Na koži každého jedného človeka môžu vekom pribúdať rôzne kožné výrastky, pigmentácie či bradavice, ktoré okrem zdravotného problému, spôsobujú aj problém estetický. V NESTORY medical centre Vám ponúkame odstránenie týchto esteticky oku nelahodiacich lézii laserom. Zákrok je ambulantný, pomerne rýchly, prebiehajúci s alebo aj bez lokálneho znecitlivenia….

POZOR! Pred odstránením akejkoľvek lézie laserom je nutné danú léziu odborne vyšetriť lekárom a to pomocou dermatoskopu a na základe odporúčania lekára, léziu odstrániť.

Laserové odstránenie nepigmentovaných verukozných lézii, kožných výrastkov (fibrómov), xantelaziem (žltkastých výrastkov na očných viečkach), bradavíc (vírusových aj stareckých), kondylómov (vírusových bradavíc na pohlavných orgánoch) a podobne je možné pomocou jedinečného C02 frakčného lasera od firmy Deka, s ktorým pracujeme. Kožné útvary odstraňujeme nekrvavou metódou bez skalpela, bezbolestne a na rozdiel od klasického chirurgického zásahu, takmer bez zanechania stôp. Ošetrenie je mimoriadne šetrné, a preto ho možno použiť aj na najcitlivejšie časti tela, ako sú očné viečka, či pohlavné orgány. Určitou nevýhodou laserového odstránenia je, že excidovaný materiál nie je možné odoslať na histopatologické vyšetrenie.

Po zákroku ostáva v mieste ošetrenia erózia, z ktorej sa vytvorí chrastička, ktorá pretrváva na koži cca 10 dní. Po odpadnutí chrasty vzniká len minimálne začervenala plôška, ktorá behom asi 3 mesiacov vybledne. Počas tohto obdobia sa však musíte dôsledne vyhýbať slnečným lúčom, či soláriám a používať krém s UV faktorom 50 +.

Informácie o procedúre