Gummy smile

Gummy smile označuje hyperaktivitu svalov- zdvíhačov hornej pery, čo spôsobí, že sa pri úsmeve zobrazí príliš veľa tkaniva ďasien nad hornými zubami. Typický alebo „ideálny“ úsmev odhaľuje vo všeobecnosti nie viac ako 2 milimetre tkaniva horných ďasien, zatiaľ čo pri gummy smile sú to 3 mm alebo viac. To môže spôsobiť nízke sebavedomie, zdráhanie sa k úsmevu.

Gummy smile sa dá jednoducho a efektívne riešiť botulotoxínom. Ošetrenie je neinvazívne, dočasné a s veľmi rýchlym efektom. Aplikácia zahrňa len pár vpichov tenkými ihličkami, čím sa uvoľnia svaly hornej pery a tak sa obmedzí jej nadmerné zdvíhanie pri úsmeve, takže ďasná zostanú skryté. Liečba je rýchla a výsledky zvyčajne trvajú 3 mesiace, pričom s opakovaním sa tieto intervaly predlžujú.

Na korekciu nadmerného vystavenia ďasien možno použiť aj dermálne výplne. Pridanie objemu hornej pere zväčší jej hrúbku, čím tiež koriguje výsledný úsmev. Pred samotným ošetrením sa môže aplikovať lokálne anestetikum na zmiernenie nepohodlia. Zákrok je minimálne invazívny, materiál je aplikovaný buď formou tenkej ihly alebo kanyly.Bezprostredne po zákroku je lepšie sa vyhnúť rúžom alebo iným prípravkom na pery a dodržiavať pokyny, ktoré obdržíte.

Po aplikácii klient nie je obmedzený vo svojich bežných ani pracovných činnostiach. Zákrok sa vykonáva celoročne.

Informácie o procedúre