Vlasová mezoterapia Stem cells

DERMAHEAL STEM C’RUM HL

Liečba kmeňovými bunkami je najnovším trendom v estetickej medicíne. Používa sa na omladenie pokožky tváre, krku a dekoltu, ale je veľmi účinná aj pri podpore rastu vlasov a pri liečbe alopécie (plešivosti). 

NESTORY medical centre aplikujeme DERMAHEAL Stem Crum HL.

Dermaheal Stem Crum HL je prípravok určený na mezoterapiu vlasov. Jeho účinok spočíva v unikátnom zložení, ktoré obsahuje výťažky z kmeňových buniek. Nie je určený len na zastavenie nadmerného vypadávania vlasov, ale aj na podporu obnovy rastu vlasov. Výťažky z kmeňových buniek a obsiahnuté rastové faktory môžu revitalizovať vlasové folikuly, podporovať proliferáciu a diferenciáciu dospelých kmeňových buniek na vlasové bunky. Tým sa zastaví nadmerné vypadávanie vlasov a obnoví sa rast vlasov. Aktívne zložky revitalizujú vlasové folikuly, stimulujú krvný obeh (výživa vlasových folikulov) a zlepšujú celkový stav vlasovej pokožky. Celosvetovo je to jedna z najúčinnejších  vlasových mezoterapii.

Zloženie

  • 3 rastové faktory: sh-Oligopeptid-2 (IGF-1), sh-Polypeptid-1 (bFGF) ,sh-Polypeptid-9 (VEGF)– komplex rastových faktorov revitalizuje vlasový folikul, blokuje DHT, rozmnožuje vlasové bunky a zabezpečuje ich migráciu.
  • Copper Tripeptid-1 – spevňuje vlasy a stimuluje vlasové vačky k produkcii zdravších vlasov. Podporuje obeh krvi v pokožke.
  • Výťažok z kmeňových buniek –podporuje proliferáciu a diferenciáciu dospelých kmeňových buniek na bunky vlasov.
  • Biotín –spomaľuje vypadávanie vlasov a pozitívne ovplyvňuje kvalitu vlasov.I

Indikácie

Vlasovú mezoterapiu odporúčame  pacientom s problémom nadmerného vypadávania vlasov ako aj u všetkých typov alopécii. Rovnako je vhodná aj pri vypadávaní obočia a chlpov v oblasti brady.

Ošetrenie je vhodné pre mužov aj ženy všetkých vekových kategórii.

Kontraindikácie

Aj vlasová mezoterapia má svoje obmedzenia:  tehotenstvo, autoimunitné ochorenia, onkologické ochorenia, herpes v oblasti kapilícia, aktívny zápal v mieste ošetrenia, alergia na zložky obsiahnuté v prípravku, kožné infekcie, zlé korigovaný diabetes a užívanie liekov na riedenie krvi.

Neodporúča sa pacientom so sklonom ku keloidnej jazve.

Nie každá kontraindikácia je však absolútna.

Priebeh zákroku

Pred zákrokom sa nemusíte špeciálne pripravovať, stačí si umyť vlasy. 

Výživný kokteil sa aplikuje pomocou drobných ihličiek do oblasti mezodermu pokožky hlavy. Anestézia zvyčajne nie je potrebná.  V  prípade nižšieho prahu bolesti si vieme poradiť lokálnym anestetikom vo forme spreja alebo chladivým vankúšikom.

Terapia trvá cca 10 – 30 minút,  počet vpichov závisí od stavu pokožky a vlasov pacienta.

Počet ošetrení je individuálny, stanovený na základe výsledkov z trichologického vyšetrenia.

Informácie o procedúre